Česko
Gamereactor
guide
Balatro

Balatro Průvodce: Tipy a triky, jak se stát dokonalým karetním žralokem

Zasekli jste se a snažíte se prolomit pokerovou roguelike hru LocalThunk? Připravili jsme pro vás několik tipů a triků, které vám na vaší cestě pomohou.

HQ

Od té doby, co nedávno debutovala, mnozí z vás již pravděpodobně začali procvičovat své karetní dovednosti v Balatro, a pokud ne, opravdu byste měli (ve své recenzi vysvětluji proč). Ale jen proto, že si kdokoli může vyzvednout a hrát Balatro, no, méně lidí v poslední době kvůli škytavce hodnocení, která upravila věk spojený se hrou z 3+ na 18+, neznamená to, že budete ve hře dobří. Vytvořil jsem tohoto krátkého průvodce plného šesti tipů a triků, které vás snad nasměrují na vaši cestu stát se skutečným karetním žralokem.

Ale než se do toho pustím, budu glosovat základní mechaniky Balatro, takže pokud si nejste jisti, jak tato hra funguje, určitě si přečtěte mou recenzi (kterou také najdete zde).

HQ

Vědět, kdy je držet

Ano, začínám tuto příručku tím, že se znovu odvolám na ikonickou píseň Kennyho Rogerse The Gambler, protože je ve skutečnosti nabitá několika skvělými radami. Začněme tím, že tento a můj druhý bod se týká mechaniky odhazování a toho, jak to ovlivňuje handy, které můžete sestavit. V podstatě se tím nenechte unést. Máte-li dobrou kombinaci, je pravděpodobně dobrý nápad si ji ponechat pro případ, že by karty, které jste dostali jako náhradníci, nebyly dobré a nekombinovaly se s kartami, které již máte v ruce.

Vědět, kdy je zahodit (zahodit)

Jak již bylo řečeno, nedoufejte v dokonalou kombinaci. Chytří lidé z University of Iowa v Americe si dali tu práci a spočítali pravděpodobnost, že získáte pokerové kombinace, a pravděpodobnost, že se vám podaří vytvořit postupku v barvě, je 0,00002 % a čtveřice není o moc lepší 0,00024 %. Je pravda, že je to v běžných pokerových pravidlech a v Balatro máte mnohem více karet, se kterými můžete hrát (také více, když vezmete v úvahu odhazování), ale jde o to, že perfektní kombinace s vysokým skóre je neuvěřitelně těžké vytvořit, takže je pravděpodobně nejlepší poohlédnout se jinde a zaměřit svou pozornost na rozumnější kombinace, jako je trojice.

Toto je reklama:
Balatro

Nestřílejte neustále na Měsíc...

To je podobné poslednímu bodu, ale má více zastřešující téma. V Balatro je v podstatě klíčem k úspěchu vybudování týmu žolíků, na které se můžete často spolehnout, že vygenerují masivní multiplikátory, které vám pomohou získat největší a nejpůsobivější skóre. Vzhledem k tomu, že složité handy se shánějí těžko, chci se zaměřit na budování herního stylu a sestavy žolíků, kterou lze často používat. Například mám rád trojici žolíků, protože je lze použít mnoha způsoby. Nejen, že můžete použít trojici k získání solidního skóre, ale můžete také aktivovat jejich násobitel na full housech a čtveřici. Netřeba dodávat, že tato handa je velmi všestranná, takže použijte podobnou strategii, abyste zamířili ke hvězdám, ale také vám umožnili spadnout a bezpečně přistát na nohou a získat slušné body.

... Pořiďte si však jakoukoli planetu a tarotové karty, které vyhovují vašemu hernímu stylu

Možná si myslíte, že tarotové karty a karty planet nejsou příliš užitečné, zejména s ohledem na to, že se jedná o spotřební předměty, které jsou na jedno použití, ale správná karta může být naprosto zásadní, zejména když čelíte pozdějším a mnohem větším blindům. Pokud tedy uvidíte kartu planety, která například v návaznosti na strategii mého posledního bodu vylepšuje trojici tím, že zvyšuje násobitel, který vykopne, pak si ji vezměte a použijte ji co nejdříve.

Toto je reklama:

Stejně tak je skvělý nápad mít po ruce pár tarotových karet pro případ, že by se vše rozpadlo a vy byste potřebovali kartu dostat se z vězení zdarma. Taroty jsou vaší vstupenkou do bezpečí, takže mějte po ruce alespoň jeden dobrý. Poděkujete mi, že jsem vám to navrhl, až se dostanete k pozdějším blindům, když budete potřebovat být v nejlepší formě.

Balatro

Nebojte se utratit své peníze

Jedním z největších zločinů, kterých se můžete v Balatro dopustit, je hromadění hotovosti. V případě, že jste si to ještě neuvědomili, jedná se o roguelike, což znamená, že pokud vyhrajete, nebo spíše neuspějete, přijdete o všechno a musíte začít od nuly. Utrácejte tedy peníze, které získáte z výher blindů, a utrácejte je za žolíky a karty planet a tarotů, pokud je to možné, zejména za neobjevené karty, protože tak odemknete a uvidíte více jedinečných žolíků vstupujících do obchodu. To je asi jediný případ, kdy se Kenny Rogers mýlí, protože v Balatro není možné odejít - buď jste vítěz nebo poražený, nic mezi tím neexistuje.

Pokud se zaseknete, zkuste běh s nasazenými

Pokud, nebo spíše když, vás Balatro začne ubíjet a demoralizovat a myslet si, že to nikdy nebudete schopni porazit, existuje řešení, které vám umožní získat dávku dopaminu a vnést do vaší hry trochu naděje. Říká se tomu nasazený běh, což je v podstatě způsob, jak si můžete přehrát předchozí běhy, které jste již zažili, čímž se ze hry odstraní část náhodné povahy a usnadní se její překonání. Není nic špatného na tom, když hrajete nasazenou sérii, tak to zkuste a pro jednou skutečně uspějte.

Balatro

Toto je jen šest rychlých tipů, jak porazit Balatro. Nemůžeme vám poskytnout jasný návod, jak tuto hru porazit kvůli její náhodné povaze a kreativním prvkům, ale doufejme, že pokud je začnete začleňovat do své hry, začnete nacházet větší úspěch, jak budete pokračovat ve své cestě k tomu, abyste se stali dokonalým karetním žralokem.

Přidružené texty

Balatro Score

Balatro

RECENZE. Autor Ben Lyons

Pokerová roguelike hra od LocalThunk možná právě ukradla titul nejlepší indie hry února.Načítá se další obsah