Česko
Gamereactor
novinky
Dragon Age: The Veilguard

Dragon Age: The Veilguard je inspirován Final Fantasy X a XII

Mechanika postupu ve hře je silně ovlivněna klasickými RPG.

HQ

Dragon Age: The Veilguard se rýsuje jako jedno z největších, ne-li největší RPG roku, protože BioWare se snaží vrátit do formy jako jeden z předních vývojářů stojících za roleplayingovými hrami. V rozhovoru pro RPG Site mluvila herní ředitelka Corinne Busche o obrovském systému postupu ve hře a jeho vlivech.

"Silně ovlivněno! Rozhodně," odpověděl Busche na otázku, jak hru inspirovaly Final Fantasy X a Final Fantasy XII. "Final Fantasy 10 - jedna z mých nejlepších her všech dob. Řeknu vám, že 12, zejména edice Zodiac, je moje oblíbená. Úroveň výběru schopností, pasivní schopnosti, v našem případě také vlastnosti - řekl bych, že míra přizpůsobení je tomu analogičtější. Organizace se více podobá Sphere Gridu."

"Takže Final Fantasy 12 může být mezi mými třemi nejoblíbenějšími hrami. To mě velmi ovlivnilo, pokud jde o náš pokrok. Ale pokud chcete namalovat obrázek, mřížka kopí je více... Není to přesná shoda, ale je to podobnější. Udělali jsme však, aby to bylo přístupnější, je to, že každá ze specializací je na vnějších okrajích mřížky."

Strom dovedností každé třídy bude rozdělen do tří samostatných cest, což hráčům poskytne spoustu různých dovedností a schopností, které si mohou odemknout, když postoupí na vyšší úroveň až na maximální úroveň, která je 50. Budete se také moci specializovat na jakýkoli typ postavy, například na válečníka, který se více zaměřuje na obranu.

Dragon Age: The Veilguard vyjde později v tomto roce pro PS5, Xbox Series X/S a PC.

Dragon Age: The Veilguard

Přidružené textyNačítá se další obsah