Česko
Gamereactor
dojmy
Expeditions: A MudRunner Game

Expeditions: A MudRunner Game Náhled - Ráj offroadistů

Vyzkoušeli jsme si spoustu nejnovější terénní průzkumné hry od Saber Interactive, abychom zjistili, jak se série posouvá kupředu.

HQ

V mnoha ohledech je série MudRunner (která zahrnuje hry jako SnowRunner a zmíněnou hru v tomto preview, Expeditions: A MudRunner Game ) jednou z nejunikátnějších automobilových her na trhu. Protože zatímco premisa je o usednutí za volant často velkých a výkonných automobilů, hry v praxi jsou dost podobné lezeckým titulům. Musíte si dát na čas, myslet metodicky, studovat prostředí a procházet jím co nejméně stresujícími a nebezpečnými způsoby, abyste dokončili úkol, který máte před sebou.

Může to znít jednoduše, když jste v monstru s pohonem všech kol a dieselovým pohonem, ale kvůli náročnému fyzikálnímu enginu, který je srdcem této hry, a vysoce detailnímu prostředí a úrovním to nikdy není tak snadné jako dostat se z bodu A do bodu B. Věděl bych to, protože jsem měl možnost si to v poslední době vyzkoušet na Expeditions: A MudRunner Game, kde jsem byl schopen prozkoumat významnou část Little Colorado mapy, a dokonce jsem ochutnal složitější mapy Arizony a Karpat.

HQ

Pokud jste někdy hráli SnowRunner nebo MudRunner, budete se v této hře okamžitě cítit jako doma. Jistě, myšlenka je trochu jiná, ale základní premisa vysekávání cest náročným terénem a používání různých pomůcek, které vám pomohou překonat jinak nemožné útesy a štěrbiny, je stále zde. Jedná se v podstatě o ekologickou logickou hru, kde musíte přizpůsobit své vozidlo a využít technologii, kterou máte k dispozici, abyste mohli brodit řeky, sestupovat a stoupat do hor a dokonce unikat z bažin a blátivých jam.

Toto je reklama:

Pokud jde o to, jak vám to Expeditions umožňuje, přichází to ve formě možnosti upravit pohon kol vašeho vozidla, změnit tlak v pneumatikách, přeřadit, aktivovat senzory hloubky vody nebo umístit kotvu a používat navijáky, abyste se ujistili, že se neodvážíte do nebezpečně hluboké vody nebo abyste mohli bezpečně slanit z útesu. Můžete dokonce použít drony nebo dalekohledy k průzkumu vpřed a naplánovat trasu s nejmenším odporem. Možná se to nezdá příliš náročné, ale fyzikální engine, který zde Saber uplatnil, znamená, že každý kámen ovlivní vaše vozidlo, každá louže vás zpomalí, a pokud se ke světu nebudete chovat opatrně a metodicky, poškodíte své vozidlo nebo ho dokonce úplně odepíšete. Vzhledem k tomu, že škody stojí peníze na opravy, palivo, pomůcky a další zdroje, jsou také finančně zpoplatněny, Expeditions je o úspěšném dokončení vašeho cíle, co nejrychleji a co nejefektivnějším způsobem.

Ptáte se, jaké úkoly se tedy očekávají od hráče v Expeditions ? Ty se mohou pohybovat od nejrůznějších přepravních činností. Někdy se jedná o přepravu vybavení z jednoho místa na druhé, případně to může být průzkum místa nebo dokonce mnohem důležitější úkoly, jako je odtažení porouchaného náklaďáku zpět na základnu. Ať už vás čeká jakýkoli úkol, budete muset svá vozidla vybavit správným způsobem a často je dokonce vylepšovat, aby byla schopna překonávat stále náročnější zakázky. Nakonec si také budete moci zakoupit a odemknout zcela nová vozidla, auta různých druhů, ať už jde o masivní valníky, nebo dokonce džípy či svižné hatchbacky. Každé vozidlo zapadá do zastřešující kategorie, a jak jste možná uhodli, hatchback slouží jako průzkum.

Důvodem, proč se můžete rozhodnout vzít typ průzkumníka do divočiny, je to, že Expeditions podporuje režim volného pohybu, kde můžete volně prozkoumávat, jak uznáte za vhodné, odemykat nová umístění obchodů po každé mapě a dokonce objevovat některá tajemství po cestě, což je úkol, který lze usnadnit pomocí detektoru kovů, například. V tomto režimu je svět skutečně vaší ústřicí. Když tohle všechno vezmete v úvahu a zkombinujete to se simulačními prvky, jako je najímání správných expertů, kteří odemknou nové dovednosti, které můžete použít v divočině a pomohou vylepšit váš tábor, a to vše ve snaze otevřít nové možnosti průzkumu, Expeditions má docela velkou hloubku.

Expeditions: A MudRunner Game
Toto je reklama:
Expeditions: A MudRunner GameExpeditions: A MudRunner Game

Ale všechny ty čmáranice a věci navíc jsou jen bonusy navíc. Maso na kostech této hry se točí kolem fyzikálního enginu a designu prostředí, které jsou pro hráče skutečnou výzvou při prozkoumávání světa. Během svého preview času jsem měl často pocit, jako by tato hra byla jakýmsi technologickým demem, jen abych ukázal, jak složitý může být pohyb ve videohrách, když je vše otočeno na 11. Může se to zdát přehnané, může to být frustrující, když se vám pneumatiky zaseknou na malé větvi, ale každý, kdo ve skutečnosti vzal auto mimo vyšlapané cesty, ví, jak autentické mohou být takové situace, a za to musíte pochválit to, co Saber vytvořil s Expeditions.

Poskytne Expeditions: A MudRunner Game nekonečné hodiny zábavy všem hráčům? Pravděpodobně ne. Musíte chtít tento druh zážitku, abyste ocenili, co tato hra je, ale pokud je tento druh hry vaším džemem, soudě podle toho, co jsem dosud hrál, a podpory, kterou MudRunner a SnowRunner v průběhu let získali, Expeditions vypadá jako fantastický přírůstek do prostoru videoher pro průzkum vozidel.

Přidružené textyNačítá se další obsah