Česko
Gamereactor
guide
GetsuFumaDen: Undying Moon

GetsuFumaDen: Undying Moon: Konečný návod, jak se stát nejlepším v klanu

Vítejte v klanu. Buďte připraveni zemřít... a naučit se hrát temnou a tvrdou roguelitní hru Konami.

HQ

GetsuFumaDen: Undying Moon byl spuštěn v loňském roce pro PC a Nintendo Switch jako modernizace klasického modelu, který debutoval v roce 1980 na NES a nyní přichází ve fyzické edici. I když to po nějaké době v předběžném přístupu dostalo nějaký výprask od kritiků i uživatelů, někteří z nás v týmu Gamereactor skončili závislí na této temné fantasy odehrávající se ve feudálním Japonsku.

Takže, jako samuraj, raději se "obětujeme" a umíráme znovu a znovu, abychom mohli odhalit všechna tajemství této démonické hry, která, jakmile je její hratelnost a mechanika pochopena, ukazuje svou nejzábavnější a nejuspokojivější stránku a přináší vám spoustu velkolepých a vzrušujících okamžiků.

Tato příručka shromažďuje některé triky a tipy speciálně pro začátek v GetsuFumaDen, protože vysvětlení některých konceptů, zejména těch, které se týkají evoluce postavy a herního pokroku v rámci konceptu roguelite, jsou temnější než Ryukotsukiho srdce. Takže, bez dalších okolků, pokud "spěcháte" přes prvních několik úrovní hry s pocitem, že umíráte a děláte malý nebo žádný pokrok, pokračujte ve čtení.

HQ
Toto je reklama:

Zdraví na prvním místě

K dispozici jsou základní nepřátelé (Oni, díváme se na tebe), kteří vás pošlou zpět na klanovou základnu s několika údery, takže kromě učení se jejich vzorců útoků a snahy zajistit, aby vám pravidelní nepřátelé nevzali zdraví s výjimkou nepředvídatelných pastí, je dobré mít velký ukazatel zdraví a nějaké lektvary.

Chcete-li mít více zdraví, musíte použít Soul Devour, jedno ze čtyř vylepšení, které můžete vidět v dolní části obrazovky. Pokud se podíváte pozorně, pokaždé, když vezmete modrou duši (ne fialovou vzpomínku duše, ale ty, které najdete ve velkých truhlách nebo na nepřátelích s růžovou aurou), značka Soul Devour jde na další sílu zleva doprava. Naše rada je, že v prvních několika sjezdech byste měli stisknout pravou páčku pouze tehdy, když je značka na Health+, což byste měli udělat několikrát, než zvážíte další možnosti. V závislosti na vašem počátečním zdraví bude první "výstřel" poměrně významný (kolem 700 HP), ale pak bude klesat s každou injekcí, dokud nebude tak užitečný (když sotva přidá 300 HP).

A proč začít se Zdravím+? Je to vlastně velmi jednoduché: čím delší je váš ukazatel zdraví, tím více se vaše lektvary zotaví, protože vždy obnoví polovinu vašeho současného zdraví. Tímto způsobem rychle dosáhnete 4 000 HP a budete schopni čelit téměř jakékoli výzvě.


 • Tip: Když porazíte bosse, truhla, kterou po smrti opustí, vyplivne čtyři duše. Podívejte se na svůj současný ukazatel Soul Devour a pokuste se zjistit, kolik duší potřebujete pro efekt, který chcete, místo toho, abyste je všechny popadli na útěku.

Toto je reklama:
GetsuFumaDen: Undying Moon

Používejte léčivé lektvary moudře

Pokud jde o lektvary, a na základě toho, co jsme právě vysvětlili, je opravdu velmi důležité vybrat nejlepší čas na pití jednoho z nich. Samozřejmě, pokud jste na bossovi a ten vás tlouká, když jste v červené zóně, vypijte ho co nejdříve, ale je moudřejší mít strategii pro lektvary v úrovni.

Hru začínáte se dvěma lektvary (částka, kterou lze navýšit investováním Spirit Minerals) a neměli byste je používat, dokud nezvýšíte své HP. Chcete-li získat více lektvarů, můžete si buď přečíst jednu z rytin kamene v každé úrovni (vždy dostanete lektvar a malý sáček plný materiálů), nebo použít čtvrtou sílu Soul Devour, kterou budete chtít použít na začátku, abyste rozšířili svůj ukazatel zdraví.

Pokud úroveň čistíte poměrně snadno, všimněte si, že jak rytecký kámen, tak plivající lektvar jsou na mapě a nezmizí, takže můžete buď nechat lektvar a vypít ho, nebo ho naplnit těsně předtím, než se postavíte bossovi, pomocí nejbližšího teleportu. To může zlepšit vaše zdraví dále na cestě a lektvar pak obnoví více HP, až přijde čas.

Ve skutečnosti, pokud máte skvělý běh, váš ukazatel zdraví může být docela dobrý, zatímco stále máte náhradní lektvar, takže použití Soul Devour k vygenerování dalšího lektvaru je extrémně náročný zdroj, který by měl být použit pouze v případě potíží.

Hrajte žlutě: vysávejte své nepřátele

Aby byl váš ukazatel zdraví plný, existují primární a sekundární zbraně, které vám umožní obnovit zdraví, pokud mají správné statistiky. Nejběžnější je Fang of Pursuit: Yellow, který nabízí možnost na chvíli vyčerpat nepřítele. Co to znamená? Vysává z nich život přes jakousi pupeční šňůru, životně důležité spojení. Můžete dokonce spojit až několik najednou se zbraněmi, jako je Eldritch Bow nebo Vampiric Gun, což vám umožní zasáhnout je z dálky a pak sledovat, jak pomalu padají. Problém je v tom, že narušuje rytmus hry a je tak trochu "chromý".

Jakmile se začnete cítit silnější, můžete se rozhodnout zapomenout na tuto techniku a hledat jiné, které jsou vhodnější pro rychlejší hru. Ale nikdy neuškodí nosit jeden z nich v tašce.


 • Tip: Studujte své nepřátele a různé stavy, které způsobují, protože také vědí, jak vyčerpat, způsobit pálení nebo krvácení.

GetsuFumaDen: Undying Moon

Je to roguelite: můžete vypnout konzoli

I když je GetsuFumaDen prezentován jako temná a nemilosrdná hra a přestože je jeho postup těžký a matoucí, není tak zničující jako ostatní roguelitní hry. Takže tady je trik: pokud se podíváte blíže, hra se automaticky uloží, jakmile vstoupíte do úrovně nebo bosse, a neuloží vaši hru přesně v okamžiku, kdy zemřete, ale spíše když vaše duše dorazí na základnu klanu. Pokud jste šikovní, můžete konzoli vypnout (nebo spíše zavřít hru) hned po smrti, takže můžete opakovat poslední díl. Samozřejmě, že v tomto procesu ztratíte část své hráčské cti...


 • Tip: Ve skutečnosti, v nejpokročilejších oblastech a jejich příslušných šéfech, pokud budete tlačit příliš tvrdě a snažíte se projít tímto trikem, zatímco máte málo zdraví, lektvarů a útočné síly, zjistíte, že se to buď stane nemožným, nebo nestojí za to pro další část, takže nezapomeňte vzít zdroje s sebou do hrobu, Nechte se zemřít a vylepšete svou postavu o něco více, abyste se příště stali silnějšími.

Přineste do hrobu více zdrojů a minerálů

Způsob, jak se zlepšit v GetsuFumaDen, je prostřednictvím zdrojů a svitků. Problém, jak si můžete všimnout v prvních několika hrách, je, že sotva můžete něco uložit, když zemřete, takže máte pocit, že začínáte od samého začátku. Proto doporučujeme, aby vaše první vylepšení byla zaměřena na přinesení více zdrojů do hrobu, zejména Spirit Minerals, což je druh devítitvarého amuletu magatama, který se používá k trvalému upgradu v Training (zelený Spirit Minerals, šest základních dovedností) a Maestry sekcí Secret Arts (žlutá Spirit Minerals, šest sekundárních).

Specifický upgrade pro tento účel se nazývá Spirit Mineral Recovery. Jakmile nastavíte Rank 2, ušetří vám již 40% zelených a žlutých magatamů ve skladu vaší základny v okamžiku, kdy spadnete. Toto vylepšení vám umožní postupovat s větší jistotou, takže můžete zvážit zvýšení počtu maximálního počtu léčivých lektvarů, které můžete nosit, nebo dokonce zvýšení počtu zbraní, které se objeví při znovuzrození na klanové základně (a jejich sériové číslo). Základní materiály jsou také klíčové pro vylepšování zbraní, takže Recovery upgrade je po nějaké době stále zajímavý.

GetsuFumaDen: Undying Moon

Návrat na panství klanu Getsu po smrti

Víme, že jako člen klanu Getsu jste ambiciózní a chcete co nejdříve poslat démony do podsvětí, ale vzhledem k tomu, že netrpělivost je vaším nejhorším nepřítelem v roguelike a roguelite hrách, měli byste meditovat a odpočívat v GetsuFumaDen, abyste čelili "utrpení" s čistou myslí. Takže zejména během prvních her je dobré vrátit se do Getsu Clan Estate, jakmile porazíte jednoho z prvních bossů. Například máme Ryukotsukiho, šéfa Land of Limbo (úroveň 1) nebo šéfa Colossal Centipede, Hellfire Cliff (úroveň 2).

Možná se ptáte: ale proč bych to dělal, když nakonec ztratím zbraně? No, získáte mnohem silnější start, se zvýšeným zdravím a Soul Devour, které jste použili v předchozím běhu. Kromě toho si můžete vzít všechny materiály s sebou a použít je nebo uložit do základny, místo toho, abyste se museli rozhodovat mezi bossem a upgradem a pravděpodobně ztratili materiály po následující smrti. Trváme na tom, že tato praxe je ideální na začátku, když potřebujete trochu vylepšit svou postavu, abyste se cítili sebejistěji.

GetsuFumaDen: Undying Moon

Je lepší najít než koupit

V GetsuFumaDenu jsou dva druhy obchodů , i když v některých úrovních najdete jen ten první: jeden na zbraně a druhý na materiální tašky. V obou je kromě obchodníka ještě jedna mrtvá dáma, která vám nabízí zvýšení hodnosti zbraně nebo umožnění vylepšení zbraní, které nosíte.

Obojí, aktivace a vylepšování, je vždy lepší než utrácet peníze za nové zbraně, a to z několika důvodů. Za prvé, zbraně, které najdete kolem, ať už upustili nepřátelé nebo v truhlách, jsou obvykle lepší jak v typu, tak ve statistikách, ale také mají tendenci přicházet s některými upgrady, které jsou již aktivovány nebo odemčeny. Velmi brzy zjistíte, že je lepší vzít si zbraň, i když vypadá jako základní, a vylepšit ji, než utrácet peníze za jinou. Nejlepší je utratit své zlaťáky a duše za zvyšování své hodnosti a aktivaci vylepšení zbraní, které již máte... dokud během své cesty nenajdete přitažlivou osobu s větším potenciálem upgradu. Navíc, když jste dobře vybaveni, téměř každá zbraň, která se objeví, nebude lepší než ta, kterou nosíte, takže je dobré Demontovat jejich materiály a duše.

Pokud byly Spirit Materials důležité pro vylepšení vašeho Getsu Clan člena, zbývající materiály jsou klíčové pro vylepšování zbraní spolu se svitky brnění (diagramy), které najdete ležet kolem. Dobrá věc na odemykání vylepšení zbraní (nemůžete to udělat v obchodech, ale na klanové základně nebo po porážce bosse) je, že je můžete aktivovat dušemi, pokud je vyzvednete v pozdějších hrách, a několik z nich již může být aktivováno. Můžete také vzít základní zbraň z Getsu Clan Estate a vylepšit ji materiály, než se vydáte do Lands of Limbo.


 • Tip: Hrajete už nějakou dobu a nemůžete získat zdroje, které potřebujete k odemknutí této sakra zbraně nebo ultimátního upgradu? (Velký démon Tesák, díváme se na tebe). Možná, pokud půjdete stále stejnou cestou, nebudete porážet nepřátele, kteří vám dávají správné materiály. Pokud budete před opuštěním klanové základny sledovat bestiář, najdete stopu, kterou hledáte. Jděte do Síně pokladů a otevřete "Záznam bitvy", kde najdete popisy všech nepřátel a bossů, které jste porazili, stejně jako jejich speciální síly a "získatelné materiály", které upustí, když zemřou.

GetsuFumaDen: Undying Moon

Kombinace zbraní a stylů a transformace

Teď už jste pravděpodobně viděli, že nosit krátkou, rychlou primární zbraň a delší a/nebo silnou je docela dobrý nápad, stejně jako sekundární vrhací zbraň a možná úderná nebo chytací zbraň. Ale to záleží na osobním stylu a výběru.

Například, pokud jde o primární zbraň, osobně preferuji katanu nebo dvojité čepele (obouruční zbraně, meče nebo vějíře) pro průběh úrovní a pak kyj nebo palcát, aby čelili bossům a tvrdším nepřátelům. Pokud jste spíše parry člověk, bude se vám líbit speciální akce katany nebo obrana deštníku, a pokud dáváte přednost udržení odstupu, budete si vybrat biče a kopí, namísto rukavic.

Kromě toho vás některé primární zbraně mohou dostat snadněji k Transformation, jakémusi Super Saiyan Getsu, který hra popisuje velmi romantickým způsobem:

Pokud jde o sekundární zbraň , je nejlepší mít zbraň typu bomby, jako je Lily of the Valley (snadno rychle zvýšit poškození až na 1 000) a zbraň na dálku, jako je puška nebo luk. Ale opět, kunai mohou způsobit spoustu škody tím, že se odrazí, a pasti bodláku mohou být skvělé pro zadržení únavného nepřítele. Pamatujte si výše uvedený tip, studujte jejich speciální efekty a utrácejte své zdroje za odemykání těch, ze kterých budete těžit, zejména Fang of Pursuit: Yellow.

Nové talismany to samozřejmě trochu mění, protože jsou vybaveny jako sekundární zbraň, kterou nemůžete použít. Ale pokud vypadáte dobře s tím, který nesete, a dvěma primárními, mohou vám například zvýšit vaše statistiky poškození nebo zlomit, nebo vás dokonce vzkřísit, když spěcháte.

GetsuFumaDen: Undying Moon

Tipy proti šéfům

Nakonec shromáždíme několik základních tipů, jak se vypořádat s různými bossy ve hře:


 • Ryukotsuki: Návrat finálního bosse hry NES jako prvního bosse v této edici. Držte se tak tvrdě, jak jen můžete, abyste jim zlomili srdce tak rychle, jak jen můžete, spoustou úderů. Stačí se držet zpátky, když zaútočí rukou vodorovně (pokud se budete držet okraje obrazovky, můžete využít šanci zasáhnout je) a proveďte dvojitý skok ve stejnou dobu, kdy udeří do země a způsobí poškození oblasti. Jejich lebky jsou poměrně neškodné a jejich velký míč se snadno vytáhne na jednu stranu a pak jde na druhou a skáče přes modré ohně.

 • Kolosální stonožka: Jak ukazuje jeho exoskeleton, je mnohem těžší zvládnout ho, než se na první pohled zdá. Musí dostat pořádný výprask, když se kutálí doprostřed jeviště, aby si odpočinul. Jeho vlakový plazivý útok se snadno vyhne dvojitým skokem, abyste se dostali na vrchol a pokračovali v úderech. Jeho přímé kousky nebo jeho obří koule (myslím ... ty, které na vás hází) jsou nejnebezpečnější, ale nejsnáze viditelné, a když letí po celém jevišti, je to všechno o skoku a boji.

 • Twin Tempest Demons: Tato bitva proti Raiki (žlutá, blesk) a Fuki (modrá, vítr) může být buď super snadná, nebo super obtížná. I když Raiki vypadá jako větší hrozba, naše rada je jít nejprve na Fukiho. Vždy se drží vpravo a jeho po sobě jdoucí útok větrnými koulemi je nejnebezpečnější, protože způsobuje poškození, ale také vás může hodit do hrotů. Pokud ho dokážete rychle zlikvidovat, nemohou provést společný útok, který je smrtelný, ale lze se mu vyhnout na jednom z okrajů obrazovky. Když Raiki zůstane sám, je opravdu snadné vidět, kam bude házet blesky nebo elektrické koule, a i když se více pohybuje, je rychle hotov. Je důležité zjistit, kdy pít lektvar.

 • Hydra of the Depths: Číhala po celou úroveň The Great Wave of Damnation, ale ukázala pouze jednu ze svých pěti hlav. Tento boss může být smrtící, pokud stojíte příliš daleko, protože vás stáhne do vody. Klíčem je zasáhnout to opravdu blízko.

 • Subterranean Spider: Není to tak těžké, jak se zdá. Nezahrávejte si s gejšami z Avenue of Pleasure and Illusion a ostatními nepřáteli v Pleasure District, které přivede zpět, aby žili se svými sítěmi, a pokuste se přijít na místa, kde obvykle přistane, aby ji zasáhli zblízka. Jeho nejsilnější útok zabere až 1 000 HP na jeden zásah, takže se ho snažte chytit při útoku, abyste nedostali tolik zásahu.

 • Nine Tailed Fox: Tuto zimu je Kyubi ještě jednodušší, který můžete zabít na prvních úrovních obtížnosti, aniž byste od něj dostali škrábnutí. Skočte od první minuty, abyste dostali příběhy na jednu stranu a zlomili pár z nich, aby mu hlava spadla. V tu chvíli byste měli využít šance a zasadit smrtící ránu a vzít si polovinu jeho ukazatele zdraví. Jakmile se vzpamatuje, udělejte totéž s těmi na druhé straně, znovu padne a bitva bude vaše.

 • Daidarabotchi: Je to jediný boss se 100% odolností vůči všem speciálním statusům, nejhrozivější (jeho strašidelné oko uvidíte okny) a ten, který vám může způsobit největší škody, když prochází jeho záludnou úrovní, Subspace Citadel (v podstatě proto, že likviduje budovy jedním úderem). Jinými slovy, nespravedlivý bastard v každém smyslu slova, a více hodný titulu konečného šéfa než Amatsu-Tosu. Přesto je postup stejný jako u Fox nebo Amatsu-Tosu: nejprve končetiny, pak hlava. Problém je, že je tak velký, že vám bude chvíli trvat, než přejdete z jedné ruky na druhou. Raději se zaměřte na jednu ruku, pak na druhou a nakonec jděte na hlavu. Nebuďte frustrovaní z toho, že jeho ukazatel zdraví sotva klesá, dokud nezačnete udeřit speciální údery. A pokud zčervená vztekem, je to stejné, ale rychlejší. To mu však nezabrání v tom, aby udělal dvojité obouruční kombo, aby vás rozdrtil, nebo aby se pokusil zjistit, jak fungují hory, které vysílá v přímém směru: když vidíte, že se nějaká blíží, prostě k ní skočte, abyste se vyhnuli poškození.

 • Amatsu-Tosu: Spíše působivá než problematická, strategie pro likvidaci tohoto finálního bosse je ve skutečnosti dost podobná té předchozí: jděte pro pár chapadel, aby to spadlo, a pak jděte na hlavu. Nejprve se musíte zaměřit na tu na plovoucí plošině (začít s dobrou bombou a nechat ji téměř hotovou), pak tuto plošinu použít jako únik z těch dole. Když spadne, udělejte to, co už víte: jděte na hlavu.

Členové klanu Getsu

Bývalí členové klanu jsou pro Fumu také výzvou:


 • Renge's Remnants: Duch tohoto mocného bojovníka se náhodně objevuje jako zásah mezi bossem a jednou z úrovní. Je jako bolest v zadku, protože vás může rozdrtit, pokud vám předchozí šéf ublížil, ale není to příliš těžké, a pokud ji porazíte, dostanete dvojnásobnou cenu. Na jedné straně kvůli rodinným vazbám se vaše Soul Devour zvýší o jednu. Na druhou stranu, když ji poprvé porazíte, odemknete Renge, takže s ní můžete začít novou hru jako hratelnou postavu (hbitější než Fuma) z klanové základny. Navíc obnovíte život ztracený v boji a začnete další úroveň.

 • Getsu Rando: Fumův starší bratr a jádro příběhu hry: psal vzpomínky, které jste četli vyryté na kamenech, ale je prokletý. Porazit ho v prvních několika případech je obtížnější než s Renge a jeho přítomnost je mnohem dramatičtější a transcendentálnější. Navíc (zatím) není možné ho odemknout jako hratelnou postavu. Strategie, stejně jako u Rengeho, spočívá ve snaze zahnat ho do kouta a kombinovat primární a sekundární dovednosti. Pokud jste dobří v "brejkování", nejlepší obranou je dobrý útok.

GetsuFumaDen: Undying Moon

Přidružené textyNačítá se další obsah