Česko
Gamereactor
dojmy
Greedfall 2: The Dying World

Greedfall 2: The Dying World Hands-On Preview: Svět, který jste znali, postavený na hlavu

Odehráli jsme dvě hodiny pokračování RPG Spiders a jsme připraveni poskytnout vám první dojmy.

HQ

Téměř pět let po vydání úspěšného RPG Greedfall od studia Spiders, které hráčům představilo zcela nový a pohlcující svět, se vracíme s pokračováním. Greedfall 2: The Dying World nás staví na druhou stranu mince z první hry. V Greedfall jsme se dostali do nedobyté země jako kolonizátoři, kteří se snažili zbohatnout a usmířit se (nebo válčit) s domorodými obyvateli.

V pokračování se role obrátí. Hrajeme za Doneigada, neboli mudrce pro domorodce, někoho, na koho se spoléhá jako na vůdce komunity a ochránce všeho přírodního. S cizinci máme nějaké vazby, protože umíme mluvit jejich jazykem, ale jinak jsme všichni na straně domorodců, což je zajímavá změna perspektivy. Greedfall 2: The Dying World také nefunguje jako prequel nebo pokračování, pokud jde o příběh, protože místo toho běží paralelně s událostmi první hry. Za ty dvě hodiny strávené hrou jsme se toho moc nesetkali, ale doufali jsme, že uvidíme nějaký bod, kde se cesty mohou dále střetávat.

HQ

Vlastně jsme se ani oficiálně nestali Doneigádou v době, kdy jsme hráli. Na začátku hry se právě chystáte stát se jedním z těchto impozantních mudrců, když dostanete několik klíčových úkolů, abyste prokázali svou hodnotu. Tyto úkoly nám dávají spoustu příležitostí podívat se na nový bojový systém a prozkoumat rozvětvené questové linie.

Toto je reklama:

Souboje v Greedfall 2: The Dying World jsou zcela odlišné od těch v Greedfallu, a to z velké části díky přidání taktické pauzy. Stejně jako v Dragon Age: Inquisition můžete kdykoli přerušit boj, rozhlédnout se kolem sebe a dát sobě a členům vaší party rozkazy, ať už jde o vypití lektvaru, vzdálit se nebo použít jednu ze svých schopností. Souboje mají pomalejší tempo, než byste čekali, a chvíli mi trvalo, než jsem si na to zvykl, ale po chvíli mi to začalo klapat a já jsem si zvykl na to, které schopnosti vést, které spamovat uprostřed boje a kam umístit své spolubojovníky pro maximální efektivitu.

Greedfall 2: The Dying World

Neměl jsem moc času si s tím pohrávat, ale zdá se, že v této hře bude spousta rozmanitosti sestavení. Hned od začátku můžete hrát za kohokoliv chcete. Podíval jsem se na obvyklého válečníka, lučištníka, a pomyslel jsem si, že je čas to okořenit, a tak jsem si vybral pár kouzelných náramků, které střílely jed na mé nepřátele.

Když můj jedovatý muž pobíhal kolem a snažil se splnit své doneigadské úkoly, byl jsem ohromen hloubkou úkolů, které přede mnou byly vytyčeny, a tím, jak mi hra umožnila řešit mé problémy, jak jsem chtěl. V rámci jednoho úkolu jsem dostal za úkol zamířit do dolu, který zřídili kolonizátoři, abych zjistil, jestli neotravují naši řeku. Nemohl jsem projít přední bránou bez doporučení od někoho, kdo pracoval v dolech, což se ukázalo jako obzvláště složité, protože jsem musel zabít jediné horníky, kteří pracovali venku, díky neúspěšné kontrole dialogů. Poté, co jsem si myslel, že mám smůlu, jsem nakonec našel průchod kolem hornického tábora, který mi umožnil skočit dovnitř, abych se mohl nenápadně dostat k předákovi a předstírat, že jsem jen další domorodec hledající práci.

Toto je reklama:
Greedfall 2: The Dying World

Na druhou stranu bych řekl, že věci, které můžete dělat, vás nemusí nutně odfouknout. Než jsem se proplížil dovnitř, napadlo mě, že bych si mohl promluvit s kapitánem nedaleké osady, aby horníky donutil projít. Koneckonců, právě jsem pro něj vyřešil případ ukradené knihy. Když jsem se však přiblížil, neměl pro mě žádný další dialog. V rámci úkolu máte několik možností, ale nezdá se, že by se úkoly proplétaly jeden do druhého tak, jako je tomu například v prvním aktu Baldur's Gate III.

V tuto chvíli plánuje Greedfall 2 spuštění v předběžném přístupu letos v létě. Věřím, že stojí za to zdůraznit, že build, který jsme hráli, byl velmi v předběžném přístupu. Zatímco svět vypadal docela slušně, mnoho modelů lidí nebylo ani zdaleka kompletních, většina NPC vypadala jako děti, které byly nataženy do dospělých rozměrů. Byly tam vizuální závady a také chyby, kterých jsme si všimli, a celkově má hra takový velmi nedokončený pocit. To je tak trochu smysl předběžného přístupu, ale přesto stojí za zmínku, jak nepřipravená se tato hra právě teď zdá.

Greedfall 2: The Dying World

Greedfall 2: The Dying World zatím je smíšená taška, pokud jde o dojmy. Jakmile jsem se do toho dostal, zjistil jsem, že design soubojů a úkolů je přesvědčivý, ale trvalo nějakou dobu, než jsem pochopil vše, co se děje, a mám pocit, že bych se měl ještě hodně co učit, kdybych hrál 20 hodin místo 20 hodin. Je to RPG, které vám okamžitě dá pocítit, jak je široké a rozmáchlé, ale má před sebou také dlouhou, dlouhou cestu, než bude působit zcela úplně.

Přidružené textyNačítá se další obsah