Česko
Gamereactor
recenze
Helldivers II

Helldivers II

I když nikdy nevstoupil do armády, osud světa je nyní v rukou Connyho, který posledních pár dní zabíjí hmyz závratnou rychlostí...

HQ

Helldivers II lze shrnout poměrně jednoduchým způsobem; Přistanete na planetě, splníte spoustu úkolů a postřílíte spoustu hmyzu nebo robotů, což je někdy hlavní úkol, a pak se vrátíte na svou loď. Helldivers II je ve svém jádru docela jednoduchý, ale můžete samozřejmě shrnout téměř všechny hry tímto jednoduchým způsobem. Důvodem, proč jsem se tak rozhodl, však bylo to, že jsem se trochu obával, že vše, co Helldivers II nabízí, bude působit velmi jednoduše a repetitivně, a mé první skoky dolů k nehostinným planetám mi moc nepomohly k tomu, abych získal dojem o něčem jiném. Přistanete, musíte se dostat na místo, vystřelíte, splníte úkol a vrátíte se na svou loď. To se opakuje znovu a znovu a po několika hrách jsem se cítil téměř trochu plný, zároveň tam bylo něco zábavného v celé své jednoduchosti a pokud jste připraveni na to, co zde dostanete, a přijmete tuto jednoduchost, možná vám to dokonce bude stačit, Helldivers II uspěje opravdu dobře v tom, aby byl zábavný.

Po krátké instruktáži, kde se naučíte základy, se připojíte k armádě, abyste zachránili Zemi před hrozbou. Na úvodním briefingu nejvíce vynikne skutečnost, že věci, jako je nová munice, zbraně a dokonce i palebná podpora, lze přivolat zadáním krátké kombinace s digitálním ovládacím panelem. Pokud například chcete, aby na vaše nepřátele pršela palba, stačí stisknout jednoduchou malou kombinaci, která připomíná klasický kód Konami, ale naštěstí je mnohem kratší.

Helldivers II

Takže můj první skok byl sólový, než jsem měl to štěstí, že jsem si uvědomil, o kolik větší zábava to bylo s ostatními, ale během mé první sólo mise se mi podařilo udělat to, co jsem potřeboval. Váš první skok je však na velmi jednoduché přednastavené úrovni obtížnosti a jediný okamžik, kdy se mi podařilo zemřít, byl, když jsem vystupoval z letadla a loď, která mě vyzvedávala, přistála na mé nebohé hlavě. Další veselý scénář, protože moje první smrt nastala o několik misí později, když jsem měl to štěstí, že se na mé lodi objevili další tři hráči. Kromě prostého uvědomění si, že takhle by se to opravdu mělo prožívat, jsem si také uvědomil, jak mise působí úplně jinak. Když dokončíte své první mise, odemknete si také nové úrovně obtížnosti a my jsme seskočili na planetu pokrytou sněhem, abychom zabíjeli. Po úspěšné misi, na zpáteční cestě, se kousek přede mnou objevil velký hmyz a já jsem divoce zmáčkl spoušť, jen abych viděl, jak jeden z mých nebohých společníků, který běžel přede mnou, byl rozstřílen na kusy. Existuje zde přátelský hněv, takže musíte mít na mířidlech správný cíl. Naštěstí to vzal dobře a bez pomsty.

Toto je reklama:
Helldivers II

Po každé dokončené misi stoupáte o úroveň výš a když se musíte vrátit na svou loď, je to jen proto, abyste se připravili na další misi. Prostřednictvím mapy si vyberete, kterou planetu chcete navštívit, a také ukazuje, jak blízko jste k vítězství, což je skupinové úsilí všech hráčů v Helldivers II. Výběr planet zde při vydání je trochu malý, i když jsou poměrně rozmanité a nabízejí některé různé mise. V jednom jsem například bojoval proti robotům a se zvyšující se obtížností tam bylo mnohem větší napětí než při mých počátečních bitvách s nepřáteli. Zde se každý výstřel a granát staly důležitými, a protože počet munice, granátů i stimových balíčků je omezený, je důležité použít to, co máte, dokud nenajdete prostor k nadechnutí, abyste posunuli sekvenci a přivolali nějaké nové zásoby.

Tyto vyhlášky, které můžete odvolat, se používají poměrně často, a i když mají krátkou "vychladnu", než mohou být znovu použity, byl bych raději, kdyby byly trochu omezeny. Letecké údery jsou trochu hektické, když jste ve čtyřčlenném družstvu. Efekt je však velmi cool s opravdu silnými výbuchy a světly, což nás přivádí k vizuální části a zde si myslím, že Helldivers II funguje v mnoha ohledech velmi dobře. Grafika není technicky nejvyspělejší, to ani zdaleka, ale vše z obrázku a zmiňovaných světelných efektů je opravdu pěkné. Při střelbě je také pěkný šplouchnutí hmyzu, ale trochu větší rozmanitost by neuškodila. Jsou i oblasti, kde to nedosahuje takové vizuální úrovně, jakou jsme v dnešní době docela rozmazlení, ale protože to při běhání po planetách tak pěkně plyne, celkově jsem k tomu nebyl příliš kritický. Také se mi líbí detaily, jako je pohled na lodě v dálce, které se řítí dolů k planetě, což vytváří iluzi, že válka probíhá na všech frontách. Vizuálně se mi však nejvíce líbí hlavně plynulé animace a pěkné zdroje světla. Soundtrack dodává skvělou atmosféru a zvukové efekty mají dobré tempo. Celkově vzato, po technické stránce to není světová třída, ale rozhodně je to dobré.

Helldivers II
Toto je reklama:

Jedno srovnání, či spíše inspirace, které je rozhodně patrné a které jsem zatím záměrně nezmínil, je kultovní film Paula Verhoevena z roku 1997. Mluvím samozřejmě o Starship Troopers. Ve všem, od počátečního propagandistického filmu až po design a samozřejmě roje hmyzu, se kterými bojujete, je jasný odkaz na film. A i když oceňuji, že Helldivers II je vše, co je, žádné ozdůbky, mám pocit, že to mohlo být trochu více rozpracováno. Loď, na kterou se vracíte, působí spíše nevyužitě, příběh hry je poměrně slabý, a i když nepožaduji, abyste ji naplnili až po okraj aktivitami a dalšími věcmi, mohli jste umocnit pocit probíhající totální války. Některé místnosti navíc na vaší lodi, několik NPC s dialogy, které se mění v závislosti na vašem postupu. Stačilo by velmi málo, aby se Helldivers II cítil plnější. Také se mi nelíbí prostý fakt, že musíte být neustále online, i když máte v úmyslu jít sami. Než dokončím tento text, chtěl jsem se podívat na nějaké malé detaily, ale servery byly po celý večer mimo provoz, což to prostě znemožňovalo, protože když se to stane, nemůžete se ani dostat přes titulní obrazovku.

Helldivers II

Něco, co opravdu hovoří ve prospěch Helldivers II, je skutečnost, že se bude vyvíjet a budou přidávány nové věci. Vývojáři už toho hodně slíbili, ale i když to bude vylepšeno a dostane méně obsahu, soudím to, co máme teď. Ale to, co bude přidáno v budoucnu, naznačuje, že je to něco, co poroste a s tím, doufejme, bude ještě lepší. Dokážu si například představit, že problémy se serverem, které mi občas bránily hrát, jsou jednou z takových věcí, která se nesmírně zlepší. V současné podobě se jedná o zábavnou akční podívanou, která je rozhodně nejlepší, když ji hrajete s ostatními. Navzdory repetitivnosti jsem si u toho užil spoustu zábavy a těším se, až se ponořím na nové planety, abych zachránil lidstvo a abych citoval zesnulého Tobyho Keitha: "Jsem tady v první linii. Spěte dnes v noci v pokoji." Takže můžete jednoduše klidně spát, nebo ještě lépe - zapojit se do války. Je to vlastně docela legrační.

07 Gamereactor Czech Republic
7 / 10
+
Skvělé prostředí a světelné efekty, dobrá plynulost, opravdu zábava s ostatními.
-
Opakující se, postrádá rozmanitost nepřátel, vyžaduje, abyste byli neustále online
overall score
je skóre naší sítě. Jaké je vaše? Síťové skóre je průměr skóre ze všech zemí

Přidružené texty

Helldivers II Score

Helldivers II

RECENZE. Autor Conny Andersson

I když nikdy nevstoupil do armády, osud světa je nyní v rukou Connyho, který posledních pár dní zabíjí hmyz závratnou rychlostí...Načítá se další obsah