Česko
Gamereactor
články

Nejlepší herní citáty všech dob

Od filozofických postřehů až po bodavé vložky, které by získaly souhlas Arnolda Schwarzeneggera, hry přinesly spoustu nezapomenutelných citátů. Zde představujeme deset nejlepších.

HQ

Často máme tendenci hodnotit psaní ve hrách z hlediska skvělých postav nebo vzrušujícího zastřešujícího příběhu. Zatímco hry na tomto seznamu to jistě obsahují, mají také skvělé citace, ty památné hlášky nebo filozofické postřehy, které zůstávají zakořeněny v paměti dlouho poté, co většina ostatních aspektů hry byla zapomenuta. Zatímco tam je jistě spousta dalších skvělých citací, to jsou podle našeho názoru některé z nejlepších, které médium nabízí.

Nejlepší herní citáty všech dob

"Postavte se do popela bilionu mrtvých duší a zeptejte se duchů, zda záleží na cti. Ticho je tvoje odpověď." - Javik, Mass Effect 3

Je to uzamčeno za DLC a stále si nejsme úplně jisti, jestli na cti záleží nebo ne, ale Javik pomáhá naplnit Mass Effect 3 jistým smyslem pro vznešenost.

Toto je reklama:
Nejlepší herní citáty všech dob

"Nemůžete zlomit člověka tak, jako zlomíte psa nebo koně. Čím tvrději člověka porazíte, tím vyšší stojí." - Šakal, Far Cry 2

Far Cry 2 je nejbezútěšnější hra v sérii, takže je dobře, že vám hlavní padouch sám poskytne několik motivačních slov.

Nejlepší herní citáty všech dob
Toto je reklama:

"Co je člověk? Ubohá hromada tajemství!" - Dracula, Castlevania Symphony of the Night

Podle Legends of Localization tato neslavná linka nebyla ani v původním japonském vydání, ale byla přidána v anglické lokalizaci. Je-li to pravda, překladatel si zaslouží být zařazen vedle Dostojevského, Kierkegaarda a Sartra jako jeden z velkých hlasů existencialismu.

Nejlepší herní citáty všech dob

"Plameny pomsty? Nedokázal jsem rozpustit ani marshmallow." - Vergil, Marvel Vs. Capcom 3

Je příznačné, že Vergil byl římský básník velkého věhlasu, protože tato věta, kterou pronesl jeho jmenovec, když porazil Ghost Rider v bojové hře Marvel Vs. Capcom 3, je inspirativní.

Nejlepší herní citáty všech dob

"Neznám tě a nezajímá mě tě znát." - NPC, The Elder Scrolls IV: Oblivion

Zatímco Skyrimův "šíp do kolena" je nepochybně nejvíce meme hodný hláška ze série The Elder Scroll, zářivý dialogový systém v Oblivionu vytvořil některé opravdu bizarní a nezapomenutelné konverzace mezi náhodnými NPC. Náš oblíbený je tento, který byl bizarně často používán k zahájení konverzace.

Nejlepší herní citáty všech dob

"Válka je místo, kde jsou mladí a hloupí podvedeni starými a zahořklí, aby se navzájem zabíjeli." - Nico Bellic, Grand Theft Auto IV

Tento protagonista Nico Bellic pronáší tuto procítěnou hlášku, zatímco jeho bratranec Roman jemně přikyvuje, dokonale vystihuje jedinečnou směs bezútěšnosti a humoru, díky níž byl příběh Grand Theft Auto IV tak nezapomenutelný.

Nejlepší herní citáty všech dob

To bylo příliš blízko. Byla jsi skoro Jill Sandwich! - Barry, Resident Evil

Jill Valentine je téměř rozdrcena k smrti klesajícím stropem, ale naštěstí její partner Barry poskytuje akutní psychiatrii tím, že pronese jeden z nejlepších citátů vůbec.

Nejlepší herní citáty všech dob

"Minulost je hádanka jako rozbité zrcadlo. Jak to skládáte dohromady, řežete se, váš obraz se neustále posouvá. A vy se s ním měníte." - Max Payne, Max Payne 2: Pád Maxe Paynea

Max Payne, inspirovaný klasickou detektivkou Raymonda Chandlera, chrlí tolik metafor a přirovnání, kolik střílí. Je z čeho vybírat, ale tohle zasáhne nejtvrději.

Nejlepší herní citáty všech dob

"Měly by v temných časech zhasnout i hvězdy?" - Steban, studentský komunista, Disco Elysium - The Final Cut

Pravděpodobně jsme mohli zahrnout celý scénář Disco Elysium, protože je to nejlépe napsaná hra, no, vůbec. Přesto se omezujeme pouze na jednu, a i když spousta řádků obsahuje více vtipu a literárního vkusu než tato, je to pravděpodobně nejdojemnější ze všech.

Nejlepší herní citáty všech dob

"Tvoji roboti mohou mít měděné dráty, aby přesměrovali tvůj strach z bolesti, ale já mám nervy z oceli." - JC Denton, Deus Ex

JC Denton je jedním z nejlepších protagonistů v historii videoher, protože jednu minutu diskutuje o historii a politice se vší sebedůvěrou opilého studenta filozofie, zatímco v další minutě přináší vražedné jednořádky v pravém stylu Arnolda Scwarsneggera. I když v jednu chvíli doslova zabije nepřítele pouhými slovy, tato věta, pronesená s mechanicky vylepšenou Annou Navarrou, je stále jeho nejlepší.

Nejlepší herní citáty všech dob

Vzpomínáte si na nějaké další skvělé citáty? Jste více než vítáni, abyste je přidali do níže uvedeného pole komentáře.Načítá se další obsah