Česko
Gamereactor
dojmy
The First Descendant

The First Descendant Hands-on: Do boje se zapojuje další zabiják Destiny

Hráli jsme nadcházející looter-shooter od Nexonu, abychom zjistili, zda je na dobré cestě stát se vaší další velkou akční posedlostí.

HQ

V průběhu let bylo tolik "zabijáků osudu". Anthem, The Division, Outriders, Borderlands 3, Warframe, to je jen několik příkladů her, které debutovaly a byly fanoušky přezdívány jako hra, která bude schopna sundat Bungie's Destiny 2. Většina z nich v tomto úkolu selhala - i když spousta z nich byla fantastická a zábavná hra sama o sobě - protože Destiny 2 je stále do značné míry zlatým standardem pro dlouhotrvající looter akční hru s živou službou a širokými multiplayerovými schopnostmi. Proč o tom mluvím? Protože z toho, co jsem viděl, se Nexonův The First Descendant rýsuje jako další člen tohoto rostoucího gangu.

HQ

Nedávno jsem měl možnost si na chvíli vyzkoušet The First Descendant, to vše jako součást rané ochutnávky hry Crossplay Beta. V rámci této ukázkové příležitosti jsem měl možnost zažít The First Descendant dvěma způsoby: běžným způsobem s čerstvou postavou na samém začátku prologu a prostřednictvím režimu Boost, který mi poskytl přístup ke všem postavám, které jsou v současné době k dispozici, z nichž mnohé byly výrazně vyrovnány, přičemž některé byly dokonce silnější, mýtické varianty, to vše proto, abych mohl nahlédnout do toho, jak hra funguje cítí se po potopení za mnoho hodin. Bez ohledu na způsob, jakým jsem se rozhodl hrát, hratelnost a způsob, jakým se The First Descendant cítí v praxi, jsou ohromeny, ale také se cítily příliš bezpečné na to, aby byly zajímavé.

Než se ponořím do hry, dovolte mi říct, že tato hra bude zdánlivě čelit stejnému problému, kterému v průběhu let čelili Destiny a Destiny 2, v tom, že Nexon se pokouší vytvořit svět, který bude vyprávět příběhy po značnou dobu, aniž by trávil příliš mnoho času vysvětlováním příběhu nebo se opíral o budování světa. Většina live-service her čelí stejnému problému a na oplátku je příběh těchto her obvykle tenký na papíře nebo doručen takovým způsobem, že vývojáři na vás házejí tuny žargonu a specializovaných termínů a doufají, že někteří se budou držet a pomohou vykreslit obraz světa, který vytvářejí, a jaké jsou vaše motivace jako hráče. Netřeba dodávat, že jsem nedokázal říct, o čem příběh The First Descendant je, ale jasně je zde kladen důraz na mocné lidi, kteří bojují a bojují proti hordám útočníků v naději, že zajistí přežití lidstva.

Toto je reklama:

Naštěstí hra působí trochu poutavěji, alespoň pokud zjistíte, že PvE looter-shooters jsou přesvědčivé. The First Descendant vás uvidí prozkoumávat celou řadu různých míst, plnit úkoly a úkoly a střílet a střílet přes spoustu nepřátel, to vše v honbě za lepším vybavením a zkušenostmi, abyste se dostali na vyšší úroveň. Není to výzva pro dynamiku toho, co jsme od těchto typů her očekávali, ale díky tomu, že se jedná o projekt Unreal Engine 5, je hratelnost neuvěřitelně plynulá a plynulá, svět a grafika jsou úžasné a opravdu se zdá, že je spousta věcí, které můžete strávit čas dokončením.

Řeknu, že některé úkoly a úkoly působí jednorozměrně. Podobně jako každý, kdo věnoval Destiny 2 hodně času, bude vědět, nakonec se všechny aktivity začnou cítit velmi povědomě, a to je i případ The First Descendant. Mezi pobíháním mezi lokacemi, střílením nepřátel a plněním drobných úkolů, jako je kladení bomb do nepřátelských budov, vás hra opravdu neohromí. Nicméně, jak jsem již zmínil před chvílí, hratelnost je velmi těsná, takže zatímco události a úkoly jsou trochu bezduché, postavy a jejich schopnosti a střelba je asi tak dobrá, jak najdete v PvE prostoru.

The First DescendantThe First Descendant
The First DescendantThe First Descendant
Toto je reklama:

Jednou z klíčových vlastností The First Descendant je, že nehrajete jako třída nebo jednotlivec, kolem kterého se příběh točí jako jiné podobné hry. Zde hrajete za definovanou postavu, která má vlastní sadu schopností a dovedností, které je činí jedinečnými. Viessa je celá o kryo útocích a poskakování po bojišti po mrazivé cestě jako The Incredibles' Frozone. Ajax je více týmově orientovaná postava, která je zaměřena na obranu spojenců a nasávání poškození. Bunny je šokující postava, která je agilní a rychlá. Lepic je jack všech obchodů, typ Action Man. U některých z těchto postav je možné dosáhnout Ultimate verze, díky čemuž jsou výrazně silnější a odolnější a ideální pro pozdní herní aktivity, výzvy a nepřátele.

Nevadí mi tato volba točit se kolem definovaných postav, protože jednotlivci, které Nexon vytvořil, působí jedinečně a kompletně, ale s tím, co bylo řečeno, mám pocit, že by to mohlo omezit možnosti budování v dlouhodobém horizontu, zejména pro hráče, kteří necítí touhu a touhu mít více Descendants na cestách najednou.

Pokud jde o budování craftu, je to téměř JRPG-esque, se spoustou různých a drobných způsobů, jak vylepšit postavu. Mezi přepínáním děl (které můžete mít tři aktivní najednou), stejně jako břidlice modifikátorů a dalších prvků, z nichž každý upravuje regeneraci zdraví, velikost štítu a poškození, všechny atributy, které by z vašeho Descendant udělaly schopnějšího a schopnějšího bojovníka. A to je něco, co budete chtít udělat, protože existuje mnoho velmi silných bossů, kterým budete muset čelit a překonat je v průběhu hry, z nichž někteří budete potřebovat pomoc ostatních hráčů, abyste přežili.

The First Descendant

Nexon má jasnou vizi toho, co chtějí, aby The First Descendant bylo, a už zaškrtává spoustu políček a uspěje ve své hratelnosti. Ale nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že tahle hra je na stejné trajektorii jako hra Warframe nebo The Division 2, což je hra úspěšného titulu, který zaostává za tím, čeho Bungie dokázalo za posledních deset let. The First Descendant je ohromující hra s pozoruhodnou grafikou a plynulou mechanikou z toho, co jsem viděl, a postavy jsou také komplexní a zajímavé, ale zvládne to bavit hodiny, dny, měsíce? To je v současné době těžké pevně posoudit, ale co vím jistě, je, že mě to v dohledné době neodtáhne od Destiny 2.

Přidružené texty

The First Descendant Score

The First Descendant

RECENZE. Autor Ben Lyons

Pojetí žánru looter-shooter od společnosti Nexon plně dorazilo, ale drží se hra přistání, nebo zanechává hodně přání.Načítá se další obsah