Česko
Gamereactor
recenze
Wrath: Aeon of Ruin

Wrath: Aeon of Ruin

Marcus se ponořil do pixelové temnoty a zavraždil přisluhovače zla v duchovním nástupci Quake.

HQ

Byla to dlouhá cesta pro Wrath: Aeon of Ruin, poslední ze zdánlivě nekonečného proudu retro stříleček z pohledu první osoby. Temný, krvavý příběh, který vás zve do vzdálené země zla a gotické architektury. Stručně řečeno, pokud jste viděli nebo hráli některé z prominentnějších titulů žánru, jako jsou Dusk, Hrot nebo Cultic, většina Aeonu vám bude připadat povědomá.

Brutální a náročná hra s celou kavalkádou rozkošně bezbožných tvorů, připravených ochutnat drsnou stránku vaší brokovnice. Protože přiznejme si to, neexistuje lepší měřítko než pocit z možná nejklasičtějších zbraní. Zbraň, která může sama o sobě vytvořit nebo zničit velkou část herního zážitku. Něco, o čem mohu s radostí prohlásit, že Wrath velmi dobře uspěl.

Wrath: Aeon of Ruin

Protože mezi téměř nesčetným množstvím boomer stříleček, které jsem měl tu čest a privilegium v posledních letech testovat, jen málo z nich dokázalo zachytit klasický pocit z Quake stejným způsobem jako Wrath. Všechny zbraně, v neposlední řadě výše zmíněná brokovnice, působí nesmírně uspokojivým dojmem díky schopnosti rozdrtit protivníka na fontánu tělesných tekutin a končetin během okamžiku.

Toto je reklama:

Je jasné, že vývojář KillPixel věnoval spoustu času arzenálu, který má vaše postava, The Outlander, k dispozici, když dělá krátký proces s požitkářskou populací temné, umírající země. Což je také největší síla Wrath: Aeon of Ruin. Je to kreativní a nostalgické, aniž byste působili zoufale nebo vykonstruovaně, a s bláznivým arzenálem smrtících nástrojů je radost se vypořádat.

Wrath: Aeon of Ruin

Vše od kulometu, který chrlí zuby, až po velký kyj, který pohlcuje duše nepřátel. Je zde hodně k objevování a každá zbraň, ať už je určena pro boj zblízka nebo na dálku, má sekundární efekty, se kterými si můžete hrát. A to je dobře, protože jak již bylo zmíněno výše, Wrath může být ve své obtížnosti docela trestuhodný, protože na vás nepřátelé útočí ze všech stran.

V mnoha ohledech je to pokračování Quake, kterého jsme se nikdy nedočkali. S ještě většími a komplexnějšími prostředími, která dokážou vyvážit průzkum s příjemným pocitem hybnosti, kterým byla nesmrtelná klasika od ID Software proslulá. Protože odkaz Quake je něco, co jasně prostupuje každým kouskem Wrath, a je to hra, která se nikdy, nikdy neomlouvá za to, čím je. Brutální.

Toto je reklama:
Wrath: Aeon of Ruin

Protože jestli existuje jedna věc, kterou Wrath: Aeon of Ruin nedělá, je to držet se za ruku, v dobrém i zlém. Výzvy nejsou nikdy na škodu, ale rozsáhlé úrovně v kombinaci s ohromující temnotou a někdy se opakujícími texturami mohou způsobit spoustu frustrace a ztratit se je snadné, pokud nejste všímaví.

Stejně tak by Hněvu prospělo trochu více rozmanitosti mezi nepřáteli, zejména s ohledem na to, kolika z nich jste nuceni se občas postavit. A je patrné, že hra strávila spoustu času v předběžném přístupu, v neposlední řadě v dřívějších úrovních, které podle mého názoru nejsou na stejné úrovni ve srovnání s tím, co je nabízeno později.

Wrath: Aeon of Ruin

Ale i přes drobné nedostatky je Wrath: Aeon of Ruin pro KillPixel stále neuvěřitelně solidním začátkem a po několika patchích bude jistě vzkvétat ještě více. Protože pokud oceňujete výjimečné množství násilí, zlověstnou temnotu a nemilosrdnou hratelnost staré školy, kterou Quake představuje, pak vám Wrath: Aeon of Ruin padne jako ulitý.

07 Gamereactor Czech Republic
7 / 10
+
Fantastický pocit ve zbraních, násilný a náročný
-
Občas frustrující a nevyrovnané.
overall score
je skóre naší sítě. Jaké je vaše? Síťové skóre je průměr skóre ze všech zemí

Přidružené textyNačítá se další obsah